Menu Content/Inhalt
Home arrow Vznik, história
Vznik, história Tlačiť E-mail

Spoločnosť DANEX s. r. o. Skalica vznikla 10. 07. 2000 ako zákazková výroba so zameraním na strojné obrábanie kovových a nekovových súčiastok. V počiatkoch sa spoločnosť orientovala na belgický trh ako dodávateľ strojných súčiastok pre textilné stroje. Postupným vývojom a požiadavkami trhu sa rozširoval strojný park od prvých klasických strojov cez automatovú výrobu až po súčasné CNC stroje a zariadenia.

V ďaľšom období spoločnosť Danex začala úspešne oslovovať nových partnerov aj z iných európskych krajín ako napríklad Nemecko, Rakúsko, Holandsko, Anglicko, Francúzsko, Česká republika, samozrejme Slovensko nevynímajúc, aby mohla novým zákazníkom ponúknuť svoje služby v oblasti spracovania strojných súčiastok.

S novými CNC strojmi a kvalitou výrobku sa firme podarilo postupne viac a viac prenikať do povedomia veľkých nadnárodných ložiskových spoločností. Dnes DANEX vyrába a dodáva sústružené a frézované diely zákazníkom ako je SKF, INA a FAG.

Spoločnosť DANEX v súčasnosti zamestnáva 65 pracovníkov a snaží sa svojou prácou a kvalitou i naďalej upevňovať svoje miesto na trhu.